Časté otázky

Čo je Oven-Baked Tradition™?


Oven-Baked Tradition™ je kompletný rad prírodných krmív pripravovaných pečením v peci. Ide o krmivo ktoré je zdravé, holistické, chutné, ľahko stráviteľné a obsahuje všetky potrebné živiny pre dobré zdravie Vášho domáceho maznáčika. Je to vynikajúce krmivo, ktoré pomáha Vášmu maznáčikovi cítiť sa dobre a žiť zdravý život. Oven-Baked je to správne krmivo.


Kto vyrába produkty Oven-Baked Tradition™ ?


Krmivá Oven-Baked Tradition™ sú vyrábané v Kanade firmou Bio Biscuit Inc. Celý výrobný proces prebieha v našom závode v Quebecu, čo zaručuje istotu kvality výroby.
* Tradičná pec na pečenie je vlastníctvom spoločnosti Bio Biscuit Inc.


Čo znamená holistické ?


Holizmus je filozofia celostnosti. Ide o krmivá ktoré neobsahujú žiadne umelé konzervačné látky, majú vysoký obsah mäsa a pri ich výrobe boli použité len prírodné ingrediencie. Krmivá obsahujú všetko, čo zviera potrebuje pre zdravý život a sú aj chutné


Aká je trvanlivosť krmív Oven-Baked Tradition™ ?


Minimálna doba zachovania kvality krmív Oven-Baked Tradition™ je 18 mesiacov. Na každom balení je vyznačený dátum minimálnej trvanlivosti. Tento dátum zaručuje zachovanie čerstvosti a kvality krmiva


Aké sú výhody krmív Oven-Baked Tradition™ ?


Produkty Oven-Baked Tradition™ sú ideálne pre všetky plemená psov a mačiek všetkých veľkostí vo všetkých životných štádiách. Naše receptúry neobsahujú žiadnu z nasledujúcich zložiek: hovädzí produkt, vedľajšie živočíšne produkty, umelé príchute alebo farbivá, etoxychin (EQ), BHA / BHT, kukurica, pšenica, sójové bielkoviny alebo trans-tuky. Krmivá Oven-Baked Tradition™ sú hutnejšie v porovnaní s inými krmivami pre domáce zvieratá na trhu. Výsledkom je nižšia kŕmna dávka a lepšia stráviteľnosť. Omega 3 a 6 sú prítomné vo všetkých našich receptúrach. Všetky zrná sú rozdrvené v našom výrobnom závode niekoľko minút pred pečením. To nám umožňuje mať úplnú kontrolu nad výrobkom, ktorý vyrábame, a zaručiť čerstvosť a kvalitu živín.


Aký je rozdiel v príprave krmiva pečením v peci a extrudáciou ?


Proces pečenia v peci má niekoľko výhod. Proces pomalého pečenie v porovnaní s rýchlou extrúziou trvá desaťkrát dlhšie. Pomalé pečenie umožňuje ľahké trávenie živín pri súčasnej ochrane integrity tým, že zachováva prirodzenú vôňu a chuť. Tiež nám umožňujú pridávať do našich receptúr viac čerstvého mäsa, čoho výsledkom je lahodné a ľahko stráviteľné krmivo. Extrudácia je proces, ktorý využíva vysoké teploty a vysoký tlak. To negatívne vplýva na obsah vitamínov, ktoré sú citlivé na vysoké teploty.


Odkiaľ pochádzajú jednotlivé ingrediencie ?


Všetky použité suroviny pochádzajú zo Severnej Ameriky, s výnimkou jahňacieho mäsa, ktoré pochádza z Nového Zélandu.


Je mäso použité pri výrobe z kontrolovaných zdrojov ?


Všetko použité mäso pochádza zo závodov ktoré spracúvajú mäso pre ľudskú spotrebu a všetko použité mäso pred výrobou je konzumovateľné človekom.


Pochádzajú všetky zložky krmiva z kontrolovaných zdrojov ?


Pri príchode do nášho závodu sa zo všetkých privezených surovín odoberajú vzorky a porovnajú sa s referenčnými vzorkami. Osvedčenia o analýze (COA), ktoré ich sprevádzajú, sú taktiež schválené našim oddelením kontroly kvality. Testy kvality sa robia v našich laboratóriách, ako aj v externých laboratóriách, robíme všetko aby sme zabezpečili bezpečné produkty pre vášho domáceho maznáčika.


Je čerstvé vykostené kuracie, jahňacie a rybie mäso skutočne najhlavnejšou zložkou aj po procese pečenia ?


ÁNO! V našich receptúrach používame dostatok skutočného mäsa, takže kura, ryby alebo jahňacie ostáva prvou zložkou každého z našich receptúr, a to aj po procese pomalého pečenia v peci.


V príprave používate dostatok čerstvého mäsa v takom množstve, že aj po pečení v peci ostáva mäso prvou najdôležitejšou zložkou, prečo je potom obsah bielkovín len 22%


Robíme všetko pre to, aby v našich produktoch boli použité najkvalitnejšie bielkoviny a aby boli ľahko stráviteľné. Niektoré konkurenčné produkty môžu obsahovať vyššie hodnoty bielkovín, tieto však nemusia byť dostatočne kvalitné alebo byť živočíšneho pôvodu. Nadmerné množstvo bielkovín v strave však môže byť aj na škodu (napr. môže dochádzať k poškodzovaniu obličiek) Krmivá musia obsahovať vyvážený pomer základných živín, medzi ktoré patria aj bielkoviny.


Prečo je potrebné do potravy pre psa a mačky pridávať aj ovocie a zeleninu


Ovocie a zelenina je bohatá na vitamíny, minerály a prírodné antioxidanty, v neposlednom rade sú dôležité pre svoj obsah vlákniny


Odkiaľ pochádza použité rybie mäso ?


Rybie mäso pochádza zo sleďových rýb. Je prirodzeným zdrojom vápnika a fosforu. Obsahuje prospešné výživné prvky potrebné pre optimálne zdravie psov a mačiek. Je tiež dobrým zdrojom nenasýtených mastných kyselín omega 3 a 6.


Boli použité ryby kontrolované či sa v nich nenachádza zvýšený obsah ťažkých kovov alebo ortuti ?


Naši dodávatelia si ctia a dôsledne dodržiavajú Kanadské predpisy a pravidelne kontrolujú množstvo ťažkých kovov v rybách


Čo je extrakt z Yucca schidigera a prečo je výhodný ?


Je to extrakt agáve (kaktus), ktorý pomáha znižovať zápach stolice.


Vyrábajú sa všetky receptúry podľa pravidiel AAFCO ?


Áno, všetky naše receptúry pre psov a mačky sú vytvorené podľa požiadaviek AAFCO.


Koľko mäsa obsahujú receptúry ?


Obsah mäsa je viac ako 50%


Prečo sa do receptúr pridávajú mušle ?


Mušle sú zdrojom taurínu. Taurín je neesenciálna aminokyselina dôležitá pri vývoji nervového systému, očnej sietnice


Je v receptúrach zložka ktorá pochádza z Číny?


Žiadna použitá zložka nepochádza z Číny, aj vrecia sú vyrábané v USA


Aký je obsah popola ?


Obsah popola sa pohybuje medzi 1,75 és 2,25%.